Hakkımızda

Toplumsal değişimin ve gelişimin bireyden başladığı felsefesinden hareketle en büyük yatırımın öğrenciye yapılan yatırım olduğunun farkındayız. Prof. Dr. M. Fatih Akay ve Halil İbrahim Göfer önderliğinde Şubat 2016'da Çukurova Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde kurulan Computer ENgineerinG Association (CENGA) öğrenci kulübü olarak kurulduğumuz ilk günden beri, iş hayatına giden yolda öğrencilerimizin karşılarına çıkacak zorlukların engele dönüşmemesi için hizmet vermekteyiz.


Her dönem belirlemiş olduğumuz başlıklar altında, alanında seçkin meslektaşlarımızla iletişime geçerek bizlere bilgi ve birikimlerini aktarmaları için onları Üniversitemize davet ediyor, etkinlikler düzenliyor, gelen meslektaşlarımızla aramızdaki iletişimi koparmadan öğrencilerimize staj, yarı zamanlı veya tam zamanlı iş olanakları sağlamaktayız.


Elimizdekiyle yetinmeme felsefesiyle okuldaki eğitimimize ek olarak, alanında seçkin eğitmenler tarafından verilmek üzere kısa veya uzun soluklu eğitimler düzenlemekteyiz.


İş ortamına sahasında tanık olabilmek için seçkin firmalara teknik geziler düzenliyor, bu sayede öğrencilerimize kurumsallık bilincini ve start-up kültürünü henüz eğitim aşamasındayken görme şansı sunuyoruz.


Öğrencilerimiz arasındaki iletişimi, ekip ruhunu ve takım çalışması becerilerini geliştirmek için sadece teknik etkinlikler değil sosyal etkinlikler de gereklidir diyerek; bölümümüzü bir araya getirecek eğlence amaçlı etkinlikler de düzenlemekteyiz.


Tüm bunları yaparken çevresine ve üzerinde bulunduğu dünyaya daha duyarlı bir topluluk kazandırmak için değişime ilk önce kendimizden başlayarak sosyal sorumluluk projeleri de gerçekleştiriyoruz.

Vizyonumuz

CENGA ailesi olarak hedefimiz; öğrencilerimizin iş hayatına 1-0 önde başlayabilmesi için, mesleğimizi icra edebileceğimiz tüm şirketlerde tanınan ve saygı duygulan bir seviyeye ulaşmaktır.

Misyonumuz

Gönüllülüğün esas, takım çalışmasının şart, eğlenmenin vazgeçilmez olduğu bir öğrenci topluluğu oluşturmak.

Ekiplerimiz

IT Ekibi

Yapılacak etkinlikleri sosyal medya üzerinden öğrenci arkadaşlarımıza duyurmak; önceki etkinliklerin resim ve videolarını paylaşmak; CENGA web sitesinin yönetimini sağlamak.

Sosyal Etkinlik Ekibi

Sosyal, bedensel ve kültürel gelişimleri desteklemek, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda potansiyel farklılıklarını ortaya çıkarabilmek düşüncesiyle etkinliklerin düzenlenmesini sağlamak.

Fuaye Ekibi

Etkinlik alanına önceden gidip hazırlıkların yapılması. Etkinlik esnasında, ikramların takibini sağlamak ve fuaye alanının işlerinden sorumlu olmak.

Sponsor Ekibi

Ekip koordinatörü eşliğinde öncelikle ekip üyeleri olmak üzere bütün ekiplerin katkılarıyla sponsor aranması, etkinliklerden önce destek alınabilecek firmaların listelenmesi ve bu firmalarla birebir görüşmeler yapmak.

Eğitim Ekibi

Dönem içerisinde çeşitli ücretsiz eğitimler düzenlenmesini sağlayarak bünyemizde bulunan üyelerimize ve diğer arkadaşlara bu eğitimlerden faydalanabilmeleri için olanak sağlamak.

Staj Ekibi

STAJ Ekibi olarak bizlerin temel amacı; güncel teknolojiyi takip etmek ve sektör hakkında bilgi sahibi olmaktır. Yazılım ve teknoloji alanındaki firmalar ile LinkedIn, E-mail vb. platformlar aracılığı ile irtibata geçerek, öğrencilerin staj ve iş imkanı fırsatlarını elde etmesine katkıda bulunuyoruz.

Strateji & Dış İlişkiler Ekibi

Organizasyon verimliliği ve etkinliği konusunda yapılabilecek iyileştirmeleri önermek. İç büyüme hedeflerini desteklemek için ekiplerle stratejik ortaklıklar kurulması ve geliştirilmesi süreçlerine destek vermek. Araştırma, analiz ve faaliyet sonuçları hakkında düzenli olarak raporlar oluşturmak ve ilgili birimlere sunmak.

Teknik Ekip

Bir etkinliğin ya da panelin yapılacağı salonun imkânlarını kullanmak, olası sorunlara önceden önlem almak.

Teknik Etkinlik Ekibi

Etkinlikte görev alacak sunucuların belirlenmesi ve gerekli metinlerin düzenlenmesi. Etkinlik öncesi kayıt işlemleri, etkinlik sonrası gerekli istatistiklerinin çıkarılması. Konuşmacılarla ile ekip arasında; etkinlik öncesi,sırası ve sonrası, gerekli iletişimin sağlanması.

Sekretarya Ekibi

Etkinlikler ya da toplantılarla ilgili verilerin belgelenip tarihleriyle kayıt edilmesi, mazeret ve yoklama listelerinin tutulmasını sağlamak.