Hakkımızda

Toplumsal değişimin ve gelişimin bireyden başladığı felsefesinden hareketle en büyük yatırımın öğrenciye yapılan yatırım olduğunun farkındayız. Prof. Dr. M. Fatih Akay ve Halil İbrahim Göfer önderliğinde Şubat 2016’da Çukurova Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nde kurulan Computer ENgineerinG Association (CENGA) öğrenci kulübü olarak kurulduğumuz ilk günden beri, iş hayatına giden yolda öğrencilerimizin karşılarına çıkacak zorlukların engele dönüşmemesi için hizmet vermekteyiz.

Her dönem belirlemiş olduğumuz başlıklar altında, alanında seçkin meslektaşlarımızla iletişime geçerek bizlere bilgi ve birikimlerini aktarmaları için onları Üniversitemize davet ediyor, etkinlikler düzenliyor, gelen meslektaşlarımızla aramızdaki iletişimi koparmadan öğrencilerimize staj, yarı zamanlı veya tam zamanlı iş olanakları sağlamaktayız.

Elimizdekiyle yetinmeme felsefesiyle okuldaki eğitimimize ek olarak, alanında seçkin eğitmenler tarafından verilmek üzere kısa veya uzun soluklu eğitimler düzenlemekteyiz.

İş ortamına sahasında tanık olabilmek için seçkin firmalara teknik geziler düzenliyor, bu sayede öğrencilerimize kurumsallık bilincini ve start-up kültürünü henüz eğitim aşamasındayken görme şansı sunuyoruz.

Öğrencilerimiz arasındaki iletişimi, ekip ruhunu ve takım çalışması becerilerini geliştirmek için sadece teknik etkinlikler değil sosyal etkinlikler de gereklidir diyerek; bölümümüzü bir araya getirecek eğlence amaçlı etkinlikler de düzenlemekteyiz.

Tüm bunları yaparken çevresine ve üzerinde bulunduğu dünyaya daha duyarlı bir topluluk kazandırmak için değişime ilk önce kendimizden başlayarak sosyal sorumluluk projeleri de gerçekleştiriyoruz.

Vizyonumuz

CENGA ailesi olarak hedefimiz; öğrencilerimizin iş hayatına 1-0 önde başlayabilmesi için, mesleğimizi icra edebileceğimiz tüm şirketlerde tanınan ve saygı duygulan bir seviyeye ulaşmaktır.

Misyonumuz

Gönüllülüğün esas, takım çalışmasının şart, eğlenmenin vazgeçilmez olduğu bir öğrenci topluluğu oluşturmak.

Ekiplerimiz

Etkinliklerimizi kaçırmak istemiyor musunuz?

Sizi haberdar etmemiz için bültenimize kayıt olabilirsiniz.